YİNE YENİ YIL YİNE AYNI YATIRIM TAVSİYELERİ
YİNE YENİ YIL YİNE AYNI YATIRIM TAVSİYELERİ
0 Yorum
38637
11-12-2022

Tasarruf sahiplerine bir kısım önerilerde bulunan sözde yatırımcılar, her yılın her döneminde, eğer dünyayı sarsan önemli bir olay yoksa, hep aynı tavsiyede bulunurlar. Hani bayram namazına gideriz de hutbeye çıkan hoca her bayram namazında aynı hutbeyi okur ya, Ramazan Bayramı ise "Rahmet ayını yolcu etmeyi kutluyoruz", Kurban Bayramı ise "İbrahim ve İsmail Kıssası" gibi, işte bu iş de böyle. 

Bu yıl da aynı tavsiyeler Aralık ayı ile birlikte başladı. Tasarruf sahiplerine yine gıda, eğitim, emeklilik ve bir kısım sosyal medya fonlarına/hisselerine yatırım yapılması yönünde tavsiyeler maşallah fink atıyor. 

Peki bunun nedeni ne? Her yılbaşı öncesi aynı tavsiyeler neden yapılır? Bunun tek bir açıklaması var: Her şirket yeni yıl hedeflerini haziran-eylül arası oluşturur ve en geç kasım ayında yeni yıl projelerini yatırımcılarına sunar ve büyük yatırım alacak projeler kulaktan kulağa fısıldanır. Bunların içerisinde mutlaka emeklilik, eğitim, gıda ve son yirmi yılda sosyal medya fonları olur. 

Ama işin arkasında başka bir husus daha var. Yılbaşı sonrası ekonomi sayfalarında pik yapan kağıtları, hisseleri ve hatta coinleri göreceğiz. Bunların içerisinde asla yukarıda bahsedilen hisseler olmayacak. Peki hangileri olacak? Hagileri olduğu pek de önemli değil ama esas önemli olan şu: Sanal pik yaptırılan alanlardaki yükseliş, eğitim, gıda, emeklilik ve yazılım alanındaki yatırımcılara "sizinkilerde hareket yok, bu alanlara geçin" izlenimi verilerek, yine iştahı kabaran yatırımcı zarar bataklığına çekilecek! 

Unutmayın! Eğitim, yazılım, gıda, emeklilik gibi yatırımlarda yükselişler yavaş yavaş ama kararlı bir şekilde gerçekleşir. Birden bire 2x, 3x yapan yatırımlar asla kararlı bir hal almaz. Önceden azar azar bu kağıtlara, coinlere, fonlara giren kurnazlar, vurgunu yapıp çekilirler. 

Yeni yıl herkese akıl fikir verir inşallah...

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

Joe Biden'in Değil Siyonizmin Yükselişi

Dogecoin Hakkında

Erken Seçim Tartışmaları, Tarihçesi ve Sonuçları

TÜRKİYE "BİR NATO ÜLKESİ" Mİ YOKSA "NATO'NUN BİR ÜLKESİ" Mİ?

ADANA'DA UYUŞURUCU İLE MÜCADELE

6 ARALIK, YILBAŞI, NOEL BABA VE AZİZ NICHOLAOS

MAFYA AVUKATLIĞINDAN AVUKAT MAFYALIĞINA

YİNE YENİ YIL YİNE AYNI YATIRIM TAVSİYELERİ

MUSA PEYGAMBER DİYE BİRİ VAR MI?

DEPREM, ORGANİZE OLAMAMAK VE SONUÇ

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN YÜKSELİŞİ

NEDİR BU DİLAN POLAT OLAYI?

SON 30 YILDAKİ YEREL SEÇİMLERE BAKARAK 2024 YEREL SEÇİMLERİNİ OKUMAK

2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARI ÜZERİNE

MİLLİYETÇİLİK VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ NE DEĞİLDİR?

İKİNCİ 31 MART VAKASI: TARİH TEKERÜRRÜR MÜ ETTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR?

PATLAYAN BİR BALON: İRAN