Telegram'ın Yükselişi
Telegram'ın Yükselişi
0 Yorum
71707
13-12-2020

Mesajlaşma servisleri içerisinde şu an malumdur ki, en çok kullanılanı "Whatsapp"tır. Whatsapp, özellikle "Whatsapp Business" ile bir çok güncelleme ortaya koyarak, daha kullanışlı hale gelmiştir. Instagram, Facebook ve Whatsapp'ın aynı şirket grubu tarafından yönetiliyor olması, sosyal medya ile entegreli bir mesajlaşma servisini ortaya çıkarmıştır. Peki yeterli mi?


Yeterli olmayacak ki, Telegram'ın yükselişi bir türlü engellenemediği gibi, kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki neden? Telegram'a bu kadar ilgi duyulmasının nedeni nedir?


Öncelikle şunu söyleyelim ki Whatsapp, sahip olduğu imkanlar dahilinde çok profesyonel olarak durmuyor. Telegram ise, kısıtlı imkanlarla ve belki de bütçesi Whatsapp'ın yarısı kadar olmayan bir imkanla, harikalar yaratıyor. 


Whatsapp'ta olan özelliklerin % 90'nı Telegram'da var peki, Telegram'da olan özellikler Whatsapp'ta var mı? Maalesef bu soruya cevabımız olumsuz.


Telegram'da kanal ve grup oluşturabiliyorsunuz ve oluşturduğunuz kanal ve grubun özellikleri, Whatsapp'ın özelliklerinden çok daha farklı. İleri zamanlı paylaşım yapabilme, kanala davet bağlantısının çok kısa ve öz oluşu, kanala ve gruba "bot" ekleyebilme özelliği vs, Whatsapp'ta bulunmamakta.


Telegram'daki en önemli özelliklerden birisi ise kendi botunuzu oluşturabilme. Çok da yazılım bilgisi gerekmeden, markanızın, şirketinizin veya kendinizin botunu yazabilir ve ulaşmak istediğiniz kitleye tüm herşeyi sunabilirsiniz.


Telegram'ın bir diğer özelliği ise, 3. kişilerle bilgileri kesinlikle paylaşmaması. Whatsapp, bu konuda biraz şüpheli. Ancak Telegram'ın bir çok davada yazışma bilgilerini vermemesi, bu konuda "bağımsız bir otorite" olarak dik durması, kullanıcıları cezbediyor. 


Geliştirilebilir özelliği ile kendine güvenini ortaya koyan Telegram, ileride alternatifsiz tek mesajlaşma programı olma yolunda ilerlemektedir. 


 

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

Bisikletlerden Elde Edilen Enerji İle Sokaklar Aydınlatılıyor...

Ne Olacak Bu Instagram’ın Hali?

Palyaço Resminden Hesabın Kapanma Sorunu (Çözüldü)

Telegram'ın Yükselişi

Gizli İş Çevirenler Deşifre Oldular!

SEO Nedir?

GOOGLE YENİ GÜNCELLEMESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ