Ne Olacak Bu Instagram’ın Hali?
Ne Olacak Bu Instagram’ın Hali?
0 Yorum
97877
19-11-2020

Sosyal medya hesabı hatta 2-3 sosyal medya hesabı olmayan kalmadı sayılır. Haber konusunda Twitter açık ara önde giderken, alış-veriş ve sosyal paylaşımda Instagram hala önde. Facebook'un kullanıcısı ise pek fazla kalmadı hatta sadece belli yaş üstü kişiler kullanıyor. Pinterest kullanıcıları ise elit bir tavır sergiliyorlar.

 

Tüm bu belirlemelerin ötesinde Instagram özelinde bir rahatsızlık söz konusu. Ticari faaliyet konusunda açık ara önde giden Instagram maalesef son zamanlarda yaptığı uygulamalarla kullanıcıları bezdirmiş durumda. 

 

Herkes, Facebook, Instagram ve Whatsapp'ın tek elde toplanmasına sevinmiş ve çok büyük hayallere kapılmışlardı. Fakat hiçbir şey umulduğu gibi olmadı.

 

Kendince bir tekel olduğunu sanan bu 3'lü grup, yaptıkları yeniliklerle(!) yepyeni bir çığır açtılar.

 

Instagram açısından; mağaza açma konusunun hala bir muamma oluşu, kullanıcıları Facebook'ta sayfa açmaya zorlaması, 15-20 kez ard arda yapılan işlemde hemen "hesabınız çalındı" uyarısının gelmesi, hâla takipten çıkanların gösterilmemesi, kişisel hesapların bir çok ayrıcalıktan faydalanamaması gibi bir çok sorun nedeniyle büyük büyük hesaplar satılmaya başlandı. Instgram algoritması kullanıcılarca çözüldükçe yeni bazı eklemelerle algoritmayı değiştirmeye çalışan Instagram beyin takımı, diğer taraftan uygulamayı kullanılamaz hale getirdi.

 

Acizane fikrimizce artık bu 3 büyük uygulama sahibi/sahipleri, kendilerini tekel sanmasınlar. İnsanlar yeni uygulamalar arıyorlar, bizden söylemesi...

 

 

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

Bisikletlerden Elde Edilen Enerji İle Sokaklar Aydınlatılıyor...

Ne Olacak Bu Instagram’ın Hali?

Palyaço Resminden Hesabın Kapanma Sorunu (Çözüldü)

Telegram'ın Yükselişi

Gizli İş Çevirenler Deşifre Oldular!

SEO Nedir?

GOOGLE YENİ GÜNCELLEMESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ