Gizli İş Çevirenler Deşifre Oldular!
Gizli İş Çevirenler Deşifre Oldular!
0 Yorum
58475
10-01-2021

Whatsapp’ın kişisel bilgileri kullanacağı yönündeki açıklamasından sonra herkes Telegram, BİP, Signal  gibi mesajlaşma programlarına kaçmaya başladılar. Peki neden? Medyada “kişisel bilgileriniz paylaşılacak” diye haber çıkınca herkes korkmaya başladı, yazılım değiştirme yoluna gitti. Can havliyle bu insanlar başka yazılım neden arıyorlar? Demek ki gizli, kimsenin bilmemesi gereken ve hatta belki suç teşkil edebilecek görüşmeler, mesajlaşmalar yapıyorlar da ondan. Eşlerini aldatanların gece uykuları kaçıyor. Dedikoducu kardeşlerimiz sıkıntıda. Birilerine müstehcen resimlerini atanlar köşelerde sessiz sessiz düşünüyor. Whatsapp üzerinden yasa dışı işler çevirenler avukatlarını daha sık ziyaret eder oldular. Bu acelen seni ele verdi canım kardeşim artık sen en masumane tabirle “gizli iş çeviren”, en uç tabirle de “suç işleyen ve bunu gizleyen” birisin!!! Deşifre oldun‼️


Kaldı ki Whatsapp’ın “oku” dediği sözleşmeyi okudun mu? Tabi ki çoğu kişi okumadı. Bir okusan aslında pek de bir şeyin değişmediğini görecektin! Ama medyaya, Whatsapp dışındaki haberleşme programlarının manipülasyonuna ve tabi bu arada da emniyet birimleri ve istihbarat servislerinin sessiz kalmasıyla sazanları bulma dikkatine kurban gittin.


Biz, yıllar önce Telegram’da yerimizi aldık ve hatta daha yakın zamanda Telegram’ın yükselişi ile ilgili paylaşımda bulunduk. Daha da önemlisi, avukatlara özel bir Telegram botu (t.me/avukat.bot) kurduk ve avukatların ücretsiz kullanımına açtık bundan yaklaşık 4 ay önce. Ama Whatsapp’tan da vazgeçmedik.


Şimdi sen değerli kardeşim, korkup da başka yerlere gidiyorsun ya, çok akıllısın değil mi? Her açıdan oltaya geldin. Gizli iş çevirdiğin kesinleşti ve belki de potansiyel suçlu olarak kayıtlara geçtin ve diğer mesajlaşma servisleri de (Telegram, Signal, BİP vs) kullanıcı sayılarını artırarak bundan karlı çıktı.


Yanlış anlaşılmasın biz Whatsapp’ı savunmuyoruz ama kullanmaya da devam edeceğiz. Çünkü bizim saklayacak, gizleyecek, paylaşılsa dahi bir sorun yaşayacağımız bir durum yok... En azından kayıtlara “kaçanlar” hanesinde geçmedik. Keşke bi danışsaydınız.

YORUM GÖNDER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

BENZER KONULAR

Bisikletlerden Elde Edilen Enerji İle Sokaklar Aydınlatılıyor...

Ne Olacak Bu Instagram’ın Hali?

Palyaço Resminden Hesabın Kapanma Sorunu (Çözüldü)

Telegram'ın Yükselişi

Gizli İş Çevirenler Deşifre Oldular!

SEO Nedir?

GOOGLE YENİ GÜNCELLEMESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ